Skip to main content

OKULISTYKA DZIECIĘCA

Konsultacja okulistyczna przeprowadzana jest przez doświadczonego okulistę dziecięcego. W trakcie wizyty wykonywane są badania w celu oceny wady wzroku, ciśnienia wewnątrzgałkowego, stanu zdrowia oczu zarówno przedniego odcinka jak i dna oka.

W większości przypadków wymagane jest wpuszczenie kropli rozszerzających źrenicę, aby dokładnie określić wadę wzroku dziecka.

Nasza oferta

  • Terapia krótkowzroczności u dzieci i młodzieży
  • Ćwiczenia ortoptyczne
  • Diagnostyka zeza
  • Diagnostyka i leczenie wad wzroku

Drodzy Rodzice

Badanie okulistyczne jest dla Waszych pociech czymś nowym. W związku z tym warto porozmawiać z dzieckiem i przygotować na spotkanie w gabinecie okulistycznym. Przede wszystkim należy wytłumaczyć, że badanie jest bezbolesne i krótkie.

Szczególnie warto opowiedzieć o kropelkach, które będą wpuszczane w celu rozszerzenia źrenicy. Jeśli posiadacie w swojej domowej apteczce sól fizjologiczną, możecie spróbować wpuścić po kropelce do oka lub nawet na zamkniętą powiekę. To sprawi, że dziecko będzie wiedziało czego się spodziewać. Poinformujcie waszą pociechę że po kroplach będą słabiej widzieć przez kilka godzin.  Przychodząc na badanie w słoneczny dzień zabierzcie okulary słoneczne, bowiem przy szerokiej źrenicy więcej światła trafia do oka co powoduje dyskomfort. Z naszej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby wizyta przebiegła w miłej, ciepłej atmosferze, tak aby Wasze dziecko chciało przyjść do nas kolejny raz.

 

Każde dziecko powinno chociaż raz pojawić się u okulisty przed pójściem do szkoły. Rekomendowany czas to okres między 2-4 rokiem życia. Jest to o tyle istotne, że w pierwszych latach życia malucha narząd wzroku rozwija się najbardziej, a co za tym idzie- mogą nastąpić problemy z ostrością wzroku.

Umów się na wizytę